Діанетика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Діанетика— наука про розум і мислення. Мета вчення — досягнення внутрішнього спокою, мудрості, міцного здоров'я і найвищої душевної досконалості. Звільнення людини від особливостей її психіки, що викликають негативне хвилювання, депресію, невроз і є основою щасливого життя.

Діанетика стала основою прикладної, фактично релігійної філософії — Саєнтології. Вона поширена на всіх континентах і у більше, ніж 100 країн світу. Відбулося ряд судових процесів у 20 ст. проти цієї релігії у США, Австралії, Німеччині та ін, і всі були програні позивачами проти Саєнтології. В Європі Саєнтологія поширена майже у всіх країнах, осбливо в Англії, Данії, Італії, Франції, Німеччині, Португалії, Швеції, Словенії, Хорватії, Австрії, Польщі, Естонії, Латвії, Литві.

Заснування теорії

[ред. | ред. код]

Засновником діанетики, нового методу впливу на психічний стан людини, є американський вчений-ядерщик, письменник, композиор, ас-пілот, мореплавець, командир військового корабля у 2-й світовій війні і знаменитий письменник Лафаєт Рональд (Рон) Хаббард. Його книга «Діанетика: сучасна наука розумового здоров'я», видана в 1950 році, стала пізніше посібником для використання технології очищення та раціоналізації психіки людини. Р. Хаббард був переконаний: «У сьогоднішньому світі немає жодної проблеми, яку б не можна було б розв'язати одним тільки розумом». Його послідовники стверджують, що з допомогою цієї методики можна з'ясувати, які події минулого є причиною сучасних проблем людини.

Суть діанетичної терапії полягає в проведенні індивіда через збережені в підсвідомості «критичні точки», повторне переживання лікує від пов'язаних з ними недуг. Ця технологія терапії називається одитингом, а того, хто її здійснює,— одитором. Людина, введена одитором в особливий стан, ніби «проживає» все своє життя з моменту зачаття, натикається на «болючі точки» і неодноразово їх переживає, до повної розрядки негативної енергії, акумульованої в них. У результаті одитингу людина отримує вільний від колишніх жахів і комплексів, «чистий» розум з оновленими почуттями і емоціями

Результатом діанетичної терапії є повністю розумна істота, у якій все зайве, «неправильне» вилучене. Така людина високоетична, всі її дії спрямовані проти насилля, безладу, наркоманії і придушення людини.

Критика

[ред. | ред. код]

Найбільш критично до Саєнтології і Діанетики ставляться психіатри, тому що з допомогою Діанетики і Саєнтології людина стає душевно здоровою без медикаментозного втручання, на відміну від психіатрії, яка "лікує" людину синтетичними психотропними наркотичними препаратами і робить її залежною від них.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Запорожець О. І. Безпека життєдіяльності : підручник. — К. : ЦУЛ, 2013. — 448 с.
  • Історія релігії в Україні : навч. посібн. / А. М. Колодний, П. Л. Яроцький, Б. О. Лобовик та ін. ; за ред. А. М. Колодного, П. Л. Яроцького. — К. : Т-во «Знання», КОО, 1999. — 735 с.
  • Лешан В. Ю. Основи релігієзнавства : [арх. 01.11.2019] : підручник. — Чернівці : Рута, 2005. — 304 с. — ISBN 966-568-795-6.
  • Релігієзнавство : підручник / В. І. Лубський, С. М. Бурлак,. Л. Г. Вороновська та інш.- К. : Академія, 2000.- 408с.
  • Релігієзнавство : підручник для вузів / В. І. Лубський, В. І. Теремко, М. В. Лубська. — К. : Академвидав, 2002. — 432 с. — (Альма-матер). — ISBN 966-8226-00-3.