Журжій Андрій Валерійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Журжій Андрій Валерійович
Народився 19 березня 1978(1978-03-19) (46 років)
Умань
Громадянство Україна
Місце проживання Київ
Діяльність підприємець, інвестор, політик, юрист.
Alma mater Національний університет “Одеська юридична академія”
Посада Засновник та CEO інвестиційної REIT-компанії Inzhur
Партія Самопоміч

Андрій Валерійович Журжій (нар. 19 березня 1978(19780319), Умань, Черкаська область) — український підприємець та інвестор, юрист. Народний депутат України 8-го скликання, член парламентської фракції "Об'єднання "Самопоміч". Засновник та CEO інвестиційної REIT-компанії Inzhur.

Карʼєра[ред. | ред. код]

Юридична кар’єра (2005-2014)[ред. | ред. код]

З 2005 по осінь 2014 року — керівник юридичного департаменту Fozzy Group.

У 2008, 2009, 2010 та 2013 роках юридичний департамент Fozzy Group під керівництвом Журжія був визнаний найкращим юридичним департаментом України в сфері FMCG за версією газети «Юридична практика». У 2008 та 2013 році Андрій Журжій був визнаний найкращим корпоративним юристом України за версією газети «Юридична практика». У 2010 році увійшов у трійку найкращих юристів України у сфері оподаткування за версією газети «Юридична практика».[1]

Політична кар’єра (2014-2018)[ред. | ред. код]

З 27 листопада 2014 по липень 2018 року — нардеп 8-го скликання Верховної Ради України, член парламентської фракції "Об'єднання "Самопоміч", перший заступник голови комітету з питань податкової та митної політики.

На цій посаді в першу чергу зосередився на лобіюванні нових законів для українського бізнесу. Зокрема, це закон про держзакупівлі (Prozorro)[2], закон про зниження податкового тиску (зниження ЄСВ на заробітну плату)[3] та протидія відновленню податкової міліції.

У 2017 році був одним з ініціаторів закону про забезпечення функціонування української мови як державної.[4]

У липні 2018 року подав заяву про складення депутатських повноважень за власним бажанням.[5]

У 2024 році видання NV.ua додало Андрія Журжія до списку "100 людей десятиліття", який об'єднує громадян України, що відіграли ключову роль у житті країни з 2014 року — за лобізм реформи державних закупівель Prozorro[6][7].

Підприємництво (2008-дотепер)[ред. | ред. код]

У 2008 році заснував компанію з управління активами "Інвестиційні партнери".

У 2009 році заснував Inzhur Capitals — офіційну депозитарну установу, що займається продажем і зберіганням цінних паперів. Станом на 2024 рік загальна сума укладених угод з цінними паперами сягнула 65 млрд. грн.

У 2016 році заснував Smile Development (нині Inzhur) — будівельну компанію, яка станом на початок 2024 рік побудувала 39 комерційних приміщень для “Сільпо”, “Фора” і McDonald’s, а також 19 секцій ЖКОптимісто” (ще 6 секцій наразі знаходяться в процесі будівництва).

У 2022 році, за 10 днів до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Андрій Журжій запустив Inzhur — першу інвестиційну компанію України, що діє за бізнес-моделлю REIT[8], яка дозволяє приватним інвесторам купувати частини великих і прибуткових об’єктів нерухомості та отримувати дивіденди з орендних платежів. За перші 10 днів Inzhur залучив 1,3 млн доларів інвестицій у стартовий об’єкт — супермаркет в Лісниках[9]. У травні 2024 року кількість інвесторів в інвестиційні сертифікати Inzhur перевищила 4800+ осіб; а сума виплачених дивідендів 127,9 млн грн., вартість активів в управлінні — 1,6 млрд грн. Станом на травень 2024 року компанія запустила 5 інвестиційних фондів, 4 з яких уже повністю продано: доступним наразі є фонд Inzhur Ocean, що об'єднує українців для викупу в держави ТРЦ Ocean Plaza[10].

Громадянська позиція[ред. | ред. код]

Є активним учасником громадської кампанії з порятунку Житнього ринку. 19 березня 2024 року Департамент комунальної власності Києва оголосив про аукціон з пошуку орендаря для Житнього ринку зі стартовою ціною в 2,5 млн гривень, а торги мали відбутися вже 25 березня.[11] Після його перенесення під тиском громадської кампанії Андрій Журжій виступив за скасування аукціону як такого, що не заслуговує на довіру — та його заміну на аукціон приватизації:

“Ми готові створити фонд і об'єднати киян та всіх небайдужих українців — разом провести народну приватизацію. Ми готові провести відкритий конкурс на реконструкцію Житнього ринку. Ми готові перетворити його на головний і найкращий ринок України. Ми готові зробити Житній місцем зустрічі для киян та гостей міста. Київрада, а ви до цього готові? Відверто ганебний “аукціон” було скасовано — дякуємо. Але, на мій погляд, чесно буде виставити ринок на продаж, встановивши справедливі ціну і термін” [12].

Послідовний захисник інтересів бізнес-спільноти України. В різні роки входив до складу та очолював низку асоціацій і комітетів, зокрема:

• Член Правління Асоціації правників України;

• Член Громадської ради при Антимонопольному комітеті України;

• Голова Дисциплінарного комітету Української асоціації інвестиційного бізнесу;

• Співзасновник Асоціації податкових радників.

Сприяв ГО "Фонд Великий Льох" у пошуках поховання Богдана Хмельницького та археологічних розкопках Богоявленського собору, у склепі якого може перебувати поховання Петра Сагайдачного.[13]

Сім’я та освіта[ред. | ред. код]

Освіта вища. У 2004 році закінчив факультет цивільного права та підприємництва Національного університету «Одеська юридична академія».

Одружений, виховує трьох дітей.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Журжій Андрій Валерійович.
  2. Журжій домігся прозорості державних закупівель.
  3. Депутат пояснив суть реформ ДФС і податкових змін, запропонованих Мінфіном.
  4. Проєкт Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.
  5. Депутат Журжій подав заяву про складення повноважень.
  6. Люди десятиліття. NV назвав 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед.
  7. Отримав вчора нагороду "Людина десятиліття" за версією NV — як лобіст реформи державних закупівель Prozorro.
  8. В Україні з’явився перший сервис для спільного придбання об’єктів нерухомості — Inzhur.
  9. В Україні з’явився перший сервис для спільного придбання об’єктів нерухомості.
  10. Фонди нерухомості Inzhur.
  11. Житній ринок у Києві на Подолі виставили на аукціон.
  12. “Житній має жити”.
  13. У столиці досліджують залишки Богоявленського собору Києво-Братського монастиря на території “Могилянки”.