Користувач:Mrpl.travel/Кінотеатр «Перемога» (Маріуполь)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кінотеатр «Перемога» (Маріуполь) - точна дата, коли вперше відкрив двері глядачам кінотеатр, загублена. За версією маріупольських істориків, кінотеатр було відкрито в період 1908–1910 років місцевим підприємцем Абдашевим (Подольним), під назвою «Ілюзіон». Також, йому належали кінотеатри «ХХ століття», «Колізей» та «Ампір».

Після війни 1917-1921 років, вже за радянської влади, кінотеатр перейменували в - «Гігант». Як зазначає краєзнавець Лев Яруцькій, дуже великий попит мали режисерські роботи маріупольця Леоніда Лукова. Взимку 1931 року в "Гіганті" показали перший в історії радянського кінематографа звуковий фільм - "Путівка в життя".

У роки Другої світової війни, кінотеатр був перейменований в "Солдатенкіно". З 10 грудня 1941 року в кінотеатрі щодня показували німецьке кіно з перекладом на українську. Також, в кінотеатрах транслювалися і радянські фільми такі як "Богдан Хмельницький" і "Великий вальс" і хроніки військових дій. У 1943 році в "Гіганті" сталася пожежа і до кінця війни він не функціонував. Відновлювали його вже після війни військовополонені німці і тоді ж він отримав вже звичне нам назву "Перемога".

У 70-80-х роках в СРСР доходи від валового збору кіномережі займали в бюджеті країни третє місце, поступаючись тільки продажу лікеро-горілчаним товарам і тютюну. Кінотеатр «Победа», за словами колишнього директора Галини Іллівни Бургу, не відставав: збори в ті часи становили мільйони рублів при копійчаних цінах на квиток.

В1988 році в кінотеатрі почалися перебудови, які в першу чергу відбилися на зовнішньому вигляді. Будівля кінотеатру з 60-х рр. була облицьована плиткою і, по суті, нічим не відрізнялося від інших кінотеатрів радянської епохи.

Більшість вікон були закладені цеглою, в кабінетах було темно і незатишно. У ході ремонту було багато зроблено для повернення кінотеатру колишнього вигляду, переобладнані кінозали.

Реконструкція велася з перемінним успіхом. Нарешті, в 1992 р. ремонт був закінчений і оновлений кінотеатр знову відкрив свої двері перед глядачами. Були встановлені великий екран, сучасні крісла. Стіни облицьовані звукопоглинальними панелями, без яких якісне сприйняття звуку було б неможливим. Також була піднята підлога кінозалу, що, на жаль, призвело до скорочення місць на 200 крісел.

Дуже часто в кінотеатрі проходили фестивалі, огляди, зустрічі з акторами, а також творчими групами. Традицію проведення фестивалів кінотеатр зберігав протягом всього свого існування у незалежній Україні.

Проводились фестивалі дитячого кіно, тематичні фестивалі французького, австрійського, німецького, італійського, польського кіно, фестивалі короткометражного кіно.

Влітку 2010 року в кінотеатрі «Перемога» було встановлено найсучасніше обладнання для перегляду фільмів у форматі 3D. Встановлене обладнання 2010 року, укомплектовано одним з найдорожчих комплектацій 3D обладнання в Україні для показу 3D Dolby Digital кіно.

Це перший кінотеатр Маріуполя, який показав глядачам фільм в 3D-real форматі на найбільшому екрані в 16 метрів по ширині, в найбільшому залі на 295 місць, де яскравість і чіткість об’ємної картинки забезпечує проектор CHRESTIE CP2230 в комплекті з найпотужнішою лампою OSRAM на 6000 Вт.

На початку 2018 року кінотеатр був виставлений на продаж, а у 2020 отримав нового власника, який вирішив продовжити історію маріупольського кінематографа.

Наприкінці 2021 року кінотеатр відкрив свої двері після останньої реконструкції. У кіноцентрі було повністю реконструйовано фойє, санвузли, завершено роботи над фасадом. Планувалося реконструювати всі три кінозали почергово.

Під час осади міста російськими окупантами будівля була зруйнована внаслідок обстрілів та пожеж.

Адреса: проспект Миру, 34.