Обговорення:Лизогуби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Найсвіжіший коментар: Nocturnus у темі «Помилка історіографії» 8 років тому
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Помилка історіографії[ред. код]

Іван Кіндратович Лизогуб ніколи не був уманським полковником.

Вперше для наукового загалу інформація, що І. К. Лизогуб був уманським полковником у 1661 р., була озвучена О. М. Лазаревським, який посилався виключно на "Донесение Ивана Пескова о сношениях Якима Сомка с Юрием Хмельницким и о состоянии дел в Малороссии" (1661). Іван Пєсков (московський агент у чині дяка при ніжинському воєводі І. І. Чаадаєву) не був компетентним в даному питанні, тому що збирав інформацію лише по чуткам. У всіх інших джерелах (не зазначених О.М. Лазаревським, але що описують ті ж самі події), наприклад, в "Отписке царю стольника Осипа Коковинского о положении дел в Малороссии" (1662) стверджується, що І. К. Лизогуб був канівським полковником.

Таким чином, Іван Кіндратович перебував на посту канівського полковника з 1659 по 1662/1663 рр. з короткою перервою у 1661 р., коли він потрапив у полон до Я. С. Сомка. На жаль, факт його полковникування під 1661 р. (і взагалі у період з 1659—1661 рр.) в Уманському полку, зазначений О. М. Лазаревським, не піддавався критиці.

Доцільним буде, вважаю, не зазначати в короткій біографічній довідці, що Іван Кіндратович Лизогуб був уманським полковником задля дотримання історичної правди.

Виношу дане питання на обговорення. — Nocturnus (обговорення) 17:30, 21 листопада 2014 (UTC)Відповісти

  • Зважаючи, що за такий значний проміжок часу обговорень даної теми не було, то взяв на себе відповідальність за виправлення даної хиби біографії) --Nocturnus обг 23:43, 20 січня 2016 (UTC)Відповісти