Парк Свободи (Дрогобич)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Парк Свободи (Дрогобич)
Графічна аплікація "December" (2021) присвячена Парку Новонародженим у Дрогобичі. Автор Олег Стецюк[1] (Oleh Zeitung). Автор написав: "Робота присвячена дрогобицькому Парку Новонароджених. Цей парк вічно темний, і деколи складається враження, що в тій темряві інший світ" (цитата із drohobych.city, 22.7.2022)

Парк Свободи (колишня назва: Парк Новонароджених) — це один з найбільших парків міста Дрогобича, що знаходиться на вулиці Володимира Великого.

Історія

[ред. | ред. код]

Напочатку 1960-х років, коли Дрогобич почав активно розбудовуватися, появилася потреба у нових зелених зонах, що призвело до розробки проекту нового парку місцевим архітектором Петром Сметаною, що мав би бути у пішохідній досяжності для двох нових мікрорайонів міста — мікрорайонів Коновальця (у радянські часи носив назву Мікрорайон Миру[2]) та Володимира Великого. У тому проекті передбачався великий відпочинковий парк із великим штучним озером, великою кількість алей, відпочинковими зонами навколо малої річки, що протікає біля парку, різними спортивними та ігровими майданчиками[3]. У той ж час парк активно почав засаджуватися деревами, а серед місцевих появилася цікава традиція висаджувати по одному дереву на честь великої події у житті дитини, як правило. то це було на честь її народження, а тому вже у 1970-х роках була затверджена назва «Парк Новонароджених».

Цікавий факт — у 1961-му році був знятий короткий документальний фільм «Парк радості» оператора Михайла Пойченка про висадку Парку Новонароджених.

Із початком 1990-х років у парка появилися серйозні проблеми, адже з кожним роком його систематично почали урізати у площі, що продовжується і до сьогодні.

Сучасний стан

[ред. | ред. код]

Сьогодні парк занедбаний, а його територію все більше урізають на потреби комерції. Сьогодні парк вже і близько не асоціюється із щастям, дітьми, а став пристанищем для нарко- та алкозалежних. У парку можна побачити випадки інтимної близькості сексуального або еротичного характеру, також він є місцем наркоторгівлі. Через близькість до однієї з головних вулиць міста та кількох ринків, парк сильно засмічений сміттям та екскрементами (у тому числі тварин).

Парк славиться суїцидальними випадками.

Однією із світлих плям у житті парку є щорічні волонтерські акції прибирання парку, що кожного року збирають масу небайдужих містян та безплатно прибирають парк[4].

У 2022 р. обабіч парку, біля церкви Успіння Пресвятої Богородиці почалось будівництво адміністративно-розважального центру. Інвестор взяв обов'язок облагородити парк та доглядати за ним. Відкриття торгівельного центру відбулось у червні 2023 року; облаштували близько 3200 м² (32 а) парку, встановили дитячий майданчик із штучним покриттям та лавки.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  1. Стецюк Олег Миколайович. Вікіпедія (укр.). 22 серпня 2022. Процитовано 12 грудня 2022.
  2. Мікрорайон Коновальця (Дрогобич). Вікіпедія (укр.). 1 лютого 2022. Процитовано 22 червня 2022.
  3. Парк новонароджених у Дрогобичі: відродити чи забудувати багатоповерхівками? (укр.), процитовано 22 червня 2022
  4. Дрогобичани поприбирали Парк Новонароджених (укр.), процитовано 22 червня 2022