Плебанія (Дрогобич)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Плебанія
Дрогобич
Загальна інформація
49°21′00″ пн. ш. 23°32′02″ сх. д. / 49.3498634° пн. ш. 23.5338990° сх. д. / 49.3498634; 23.5338990
Поштовий індекс 82106
Телефонний код +380 244
Головні вулиці Плебанія, Раневицька, Захарії Копистенського, Іллі Рєпіна, Млинарська та ін.
Підприємства ПрАТ "Дрогобицький хлібокомбінат"
Парки Залізничний лісопарк
Транспорт
Залізнична інфраструктура поруч Дрогобич
Мапа

Плеба́нія — історична місцевість, колишнє найвіддаленіше передмістя, невелика промислова зона, житловий масив приватної особнякової забудови міста Дрогобич.

Походження назви[ред. | ред. код]

Назва утворено від апелятива плебанія — «житло священика», місце, де розташовувався парафіяльний будинок. Плебан — польський (католицький) сільський парафіяльний ксьондз. У селах Галиччини досі помешкання священика називають плебанією.

Історія та забудова[ред. | ред. код]

Відомо, що тут жили в основному католицькі ченці.
Забудова особнякова, переважно довоєнна. У 70-х роках ХХ ст. забудовані поля попри колію. Тепер це провулки Четарів, Івана Ґонти, Максима Залізняка, Руслана Сиксоя, Степана Витвицького, Курінний та частина вулиці Іллі Рєпіна (Іллі Ріпина).

Географія[ред. | ред. код]

Розташований у східній частині міста, на південь від вулиці Стрийської перед колією. Із Плебанії ще виділяють невеличку субмісцевісь Повишена. Межує з такими місцевостями як Війтівська Гора, Задубичне, Вокзал, Посьолок, Мельники.

Перетинається потічком Побук (Серет). Південно-східний край місцевості доходить до ріки Тисьмениця, яка відмежовує його від Мельників - колишнього присілка села Раневичі.

Основні вулиці масиву:

Інші вулиці масиву:

Постаті[ред. | ред. код]

Цікаво знати[ред. | ред. код]

У кінці вулиці Раневицької знаходиться обвалений міст, який сполучав Дрогобич із селом Раневичі. Підірваний під час Другої світової війни.

У мікрорайоні знаходяться дві одні з найменших вулиць Дрогобича: Руслана Сиксоя (якою, де-факто, пройтись не можливо), до якої належить три хати, та вулиця Тисьменицька, на якій лише одна житлова хата.

Безіменну вулиця, поблизу хлібокомбінату, у народі називають вулицею Колобка.

У районі вулиці Тисьменицької за часів Радянського Союзу поблизу каналізаційно-насосної станції водоочисних споруд було споручено штучне озеро-басейн. Місцеві жителі подейкують, що там мали вчити плавати та навіть проводити змагання з водних видів спорту.

У субмісцевості Повишена (кінець вулиці Іллі Рєпіна) є тупікові гілки залізниці на підвищенні для відвантаження сипучих вантажів.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]