Портал:Нумізматика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Банер Портал:Нумізматика
Банер Портал:Нумізматика
Ласкаво просимо!

Портал — головна сторінка підрозділу Вікіпедії про Нумізматику та різноманітну тематику пов'язану з ними.

Редактори
П:НУМ

Портал Обговорення Доглядачі Червоні посилання Проєкт

Нумізматика

Нумізматика — історична дисципліна, що вивчає монети, гроші та медалі як джерело історичних, економічних, політичних і культурних знань, а також історію грошового обігу та монетного виробництва. З нумізматикою пов'язані: сфрагістика, епіграфіка, фалеристика, боністика


Вибрана стаття

Радя́нський карбо́ванець (рос. советский рубль) — валюта РРФСР з 1919 до 1922 року і СРСР з 1923 року по 26 грудня 1991 року. Від 1922 до 1947 року перебував в обігу разом із радянським червінцем. Карбованець ділився на 100 копійок, 10 карбованців дорівнювали одному червінцю.

У РРФСР в 1919—1921 роках паперові гроші називалися «Розрахункові знаки Російської Соціалістичної Федеративної Радянської Республіки», а з 1922 року — «Державні грошові знаки». В СРСР, починаючи з 1923 і по 1924 рік, усі паперові грошові знаки називалися «Державними грошовими знаками Союзу Радянських Соціалістичних Республік». З 1924 по 1991 рік банкноти номіналом до 10 карбованців називалися «Державними казначейськими білетами СРСР». Червінці й банкноти від 10 карбованців і вище — «Білетами Державного банку СРСР». З 1991 року банкноти всіх номіналів стали називатися «Білетами Державного банку СРСР».

Після розпаду СРСР у 1992—1995 роках карбованець поступово виводився з грошового обігу пострадянських країн. Останньою країною, що відмовилася від радянського карбованця, став Таджикистан (10 травня 1995 року).Читати далі...

Вибране зображення

Нові статті


Усього знайдено статей: 67 (17 квітня 2020)

Вибрана особа

Вибрана особа

Чи Ви знаєте...

Цей день в історії нумізматики

Категорії

Допоможіть, будь-ласка
Портал «Нумізматика»

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей по темі Нумізматика.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.



Див. також