Путилівська залізниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Естакада ЗШД, що проходить від Митрофаньєвського шосе до Гутуївського острова над Путилівською лінією

Путилівська залізниця (Залізниця Путилівського товариства) — історична вантажна залізнична лінія в Санкт-Петербурзі, у складі Санкт-Петербурзького залізничного вузла. Інші назви (в різних інтерпретаціях пов'язаних маршрутів) — Путилівська лінія, Сполучна лінія, Північне напівкільце, Північна портова залізниця тощо.

Після будівництва на початку XX ст. Південної портової залізниці (вона ж Південне напівкільце) Путилівську лінію з деякими від неї відгалуженнями стали також називати Північною портовою залізницею або ж Північним напівкільцем Петербурзького залізничного вузла.

ХХІ сторіччя[ред. | ред. код]

На початку XXI століття маршруту історичної лінії відповідає ділянка Санкт-Петербург-Сортувальний-МосковськийВолковськаКвітковаКорпусний ПостНовий Порт (13 км)[1].. Також може застосовуватися у ширшому значенні Окружна лінія — продовження Путилівської на схід через станцію Глухоозерська, Фінляндський залізничний міст та Санкт-Петербург-Ладозький на північ до Парголово.

Станцією Волковська проходить межа Санкт-Петербурзького та Санкт-Петербург — Вітебського регіонів обслуговування Жовтневої залізниці. В районі Автово прямує сполучна лінія між Північною і Південною «портовими лініями», центром якої є відкрита в 1936 році станція Нарвська, що до цього існувала у вигляді зупинного пункту Пост № 2 [1].

Запропонований в 2017 році проект «відкритого метро»[2][2] передбачає реконструкцію і використання частини Путилівській лінії для внутрішньоміського пасажирського руху. На початку XXI століття частина маршруту лінії була використана при трасуванні Західного швидкісного діаметру, розвиток цієї концепції передбачається і в проекті Східного швидкісного діаметру[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б С. В. Критский. История строительства Южного полукольца Петербургского железнодорожного узла (2015) — Киберленинка
  2. а б Архівована копія. Архів оригіналу за 28 червня 2018. Процитовано 28 червня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 28 червня 2018. Процитовано 28 червня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)