Сорока Галина Олексіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сорока Галина Олексіївна
Народилася 10 вересня 1948(1948-09-10) (75 років)
Костянтинівка, Сталінська область, Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
Діяльність музейниця, журналістка, громадська діячка
Alma mater КДУ ім. Т. Шевченка (1972)
Заклад Національний музей літератури України
Посада генеральний директор
Нагороди
орден княгині Ольги III ступеня

Гали́на Олексі́ївна Соро́ка (нар. 10 вересня 1948 в місті Костянтинівка Сталінської, нині Донецької області) — музейниця, журналістка, громадська діячка. Генеральний директор Національного музею літератури України (від 1998). Член НСЖУ з 2009 року. Нагороджена орденом княгині Ольги 3-го ступеня у 2001 році.

Дружина журналіста Михайла Сороки.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Випускниця факультету журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка (1972)[1].

Працювала в міськрайонній газеті «Нове життя» (м. Бровари, Київська область) з 1972 року. Від 1975 року — у Державному історичному музеї УРСР. Від 1986 року — завідувач науково-методичного відділу, з 1989 року — директор, з 1998 року — генеральний директор Національного музею літератури України.

Під її керівництвом створено експозицію, що висвітлює історію письменства на українських землях від 11 століття до сучасності, зібрано унікальну колекцію з 104 тисяч експонатів, серед яких стародруки, рукописні книги, прижиттєві видання творів відомих письменників, меморіальні речі, документи, твори образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва.

Ініціювала проведення в музеї постійних літературних зустрічей, вручення творчих премій, презентацій книжкових і періодичних видань, вечорів за участі письменників, науковців, художників, майстрів мистецтв, а також заснування Клубу вихідного дня та Клубу шанувальників модерної літератури, лекторіїв, музичної вітальні, школи народознавства, Тижнів дитячої книги та інших заходів.

Співпрацює з літературно-мистецькими, науковими установами, видавництвами, культурними центрами та громадськими організаціями, керує реалізацією ряду проєктів з науковцями, включаючи програми з розвитку читання, «Музей без перешкод» для інклюзивних відвідувачів, «За духовне відродження України» для освітян та інші. Авторка книг та численних публікацій у періодиці з історії музеєзнавства в Україні.

Громадська діяльність

[ред. | ред. код]

Персональний член Міжнародної ради музеїв.[2]

Відзнаки

[ред. | ред. код]

Орден княгині Ольги 3-го ступеня (2001).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Волинянин Михайло Сорока не дозволив Януковичу стати Президентом у 2004 році
  2. Національний музей літератури України. Український видавничий портал - who-is-who.ua. Процитовано 18 травня 2024.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Сорока Галина Олексіївна / Л. Ф. Волга // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. — К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2024. — Режим доступу : https://esu.com.ua/article-882184