Українсько-вірменський договір про дружбу і співробітництво 1996

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Українсько-вірменський договір про дружбу і співробітництво 1996  — двостороння угода, підписана Президентами України Леонідом Кучмою і Республіки Вірменія Левоном Тер-Петросяном у Києві 14 травня 1996 року під час державного візиту вірменського президента. Ратифікована Верховною Радою України 18 грудня 1996 року, набула чинності 26 травня 1997 року.[1]

Договором передбачено розбудову відносин між Україною і Вірменією як дружніми державами, закладено основу широкого двостороннього співробітництва в політичній, економічній культурній та інших сферах, а також передбачено розвиток рівноправної та взаємовигідної співпраці в галузі охорони навколишнього середовища, науки і техніки, зв'язку, інформації, туризму та спорту. Сторони також зобов'язалися співпрацювати у справі боротьби зі злочинністю, контрабандою, розвивати двосторонні контакти у військовій сфері та сприяти процесу роззброєння, розвитку міжпарламентських зв'язків, контактів між громадськими організаціями, окремими громадянами.

Договірно забезпечено співробітництво в рамках Організації з безпеки та співробітництва в Європі та у структурах системи Організації Об'єднаних Націй. Договір відповідає нормам міжнародного права, його укладено терміном на 5 років з автоматичним продовженням чинності на наступні 5-річні періоди, якщо жодна із сторін не денонсує його не пізніше ніж за 6 місяців до закінчення чергового терміну. Договір став правовою основою для подальшого розвитку різнобічного співробітництва між Україною і Республікою Вірменія.

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  1. Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Республікою Вірменія. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 30 липня 2022.