Копейський трамвай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Копейський трамвай
Країна  Росія
Місто Копєйськ
Дата відкриття 5 листопада 1949
Дата закриття лютий 1976

Копейський трамвай — трамвайна система, що зв'язувала з 1949 по 1976 роки Копейськ з Челябінськом. До 1961 року було дві ізольовані частини, потім вони були об'єднані і приєднані до челябінської трамвайної мережі. У 1976 році рух на лінії з боку Копейська було припинено і зв'язок Копейська з Челябінськом був розірваний.

Історія[ред. | ред. код]

  • 5 листопада 1949 — відкрита лінія від Копейська до Челябінська, протяжністю 6,8 км від Копейська до залізниці Чурилова — Челябінськ Південний і 7.47 км від залізниці Чурилова — Челябінськ Південний до Челябінська.

13 трамвай від першої до останньої зупинки йшов трохи більше півгодини. Його послугами в 1950 році скористалося понад 250 тисяч пасажирів. З такої нагоди навіть створили спеціальне Управління Копейського трамвая. На балансі відомства до кінця 1950-х років стояло 16 вагонів.

  • Травень1950 року — організовано Управління Копейського трамвая.
  • 1950 рік — відкрито тимчасове депо.
  • Лютий 1961 — над залізницею Чурилова — Челябінськ Південний побудовано міст, по якому були прокладені трамвайні колії, що поєднали дві частини Копейського трамвая; мережі Копейська і Челябінська функціонально були об'єднані в одну, відкритий маршрут № 13 «КБС» — Копейськ протяжністю 14,67 км. Обслуговування лінії, що з'єднується з челябінської трамвайної мережею, передано Челябінському трамвайно-тролейбусному управлінню.
  • Лютий 1976 — закрито рух на ділянці від залізниці Чурилова — Челябінськ Південний до Копейська, маршрут № 13 укорочений до ЧКПЗ
  • Лютий 1995 року — закрито рух на ділянці від залізниці Чурилова — Челябінськ Південний до зупинки КБС в Челябінську.

Трамвай у Копейську перевозив пасажирів 27 років. {{[1]}}

Маршрут[ред. | ред. код]

Доїхавши з Копейська до залізниці Чурилова — Челябінськ Південний, пасажири виходили з вагона, переходили залізницю пішки, сідали у трамвай і слідували до Челябінська.

У лютому 1961 року після будівництва шляхопроводу над залізницею дві ділянки лінії Копейськ — Челябінськ об'єднали, пасажири отримали можливість добиратися з Копейська в Челябінськ без пересадки.

Лінія була однорейкова, мала 3 роз'їзду: в промисловій зоні в районі селища Пісочного, біля гаражів селища ЧКПЗ і між Копейським і Челябінськом — в районі зупинки «Городня».

З 1961 по 1976 маршрут № 13 проходив трасою: Піонерська вулиця — Проспект Перемоги — Копейськ шосе — ЧКПЗ — вулиця Горєлова — вулиця Обухівська — Гаражі — Автобаза № 4 — вулиця Енисейская — роз'їзд Пісочний — Південна прохідна — Профілакторій — КБС .

У 1964 році був розроблений проєкт дворейкової лінії КБС-Копейськ, а також проєкт дворейкової лінії Проспект Трудової Слави — Потаніна, але ці проєкти не були реалізовані. Адміністрація Копейська планувала замінити трамвай тролейбусом і просунула рішення про будівництво тролейбусного депо № 3 на Копейському шосе. Прокладка тролейбусної лінії відкладалася до будівництва нового моста через залізницю. Після завершення будівництва нового моста був складений проєкт тролейбусної лінії, але він не реалізований через відсутність фінансування.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Royal Ancestry file, Jean Metzinger family members. Архів оригіналу за 26 серпня 2014.

Джерела[ред. | ред. код]