Користувач:Alesha00/Песочница

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Телескоп (від грец. τῆλε — «далеко» + σκοπεῖν — «бачити, дивитися») — прилад для спостереження віддалених об'єктів, частіше за все — астрономічних. Перші телескопи мали збільшення всього в 30 разів, сучасні любительські телескопи мають збільшення в 170—760 разів. Неозброєним оком людина може бачити близько 9000 зір, найпростішими телескопами — від 500 тисяч до 100 мільйонів зір, телескопами в обсерваторіях — порядку мільярда.

Нині термін «телескоп» вживається не тільки для позначення оптичних телескопів. Радіотелескопи є антенами і призначені для спостережень у діапазонах електромагнітних хвиль, невидимих для людського ока: гамма, рентгенівському, ультрафіолетововому, інфрачервоному та радіодіапазоні. Подекуди термін «телескоп» застосовують і для детекторів інших типів, таких як нейтринний телескоп, гравітаційно-хвильовий телескоп, черенковський телескоп (для реєстрації космічних променів).

Т-80БВ
Т-80БВ

Т-80 — радянський основний бойовий танк. Прийнятий на озброєння 1976 року, Т-80 став першим у світі серійним танком з газотурбінним двигуном в ролі основного двигуна, випередивши американський «Абрамс». Всього виготовлено близько 5 тисяч танків Т-80. У ході виробництва Т-80 зазнавав суттєвих модифікацій. Зокрема, танк ліг в основу Т-80У, Т-80УД, російських Т-80БВМ та українських Т-84. Танки цієї родини експлуатуються збройними силами Кіпру, Пакистану, Південної Кореї, Росії й України.

Заводі Дніпра під Києвом, Україна.


Об'єкт HH 46/47
Об'єкт HH 46/47

Список міжзоряних і навколозоряних молекул включає молекули, виявлені в міжзоряному середовищі або навколозоряних оболонках. Молекули згруповано за кількістю атомів у їхньому складі. Для кожної виявленої сполуки зазначено її хімічну формулу, а також формули всіх виявлених іонів.

| width="1%" |   | width="45%" |

  Шаблон:Головна сторінка/Цей день в історії
Шаблон:Головна сторінка/Цікавинки

|}

Розділи Вікіпедії

Шаблон:Головна сторінка/Розділи Вікіпедії

Портали Вікіпедії
Корисні посилання